×
Yves Rocher
Oferta katalogowa
Klub lojalnościowy
Newsletter
Lista życzeń
Nasze sklepy
Moje konto
Mój koszyk
Powrót
 

Zaangażowanie bez granic

Ruszyła kolejna międzynarodowa edycja konkursu Terre de Femme 2022 (Ziemia Planeta Kobiet) – przedstawiamy nowe laureatki i apelujemy o zgłaszanie kandydatur.

Od początku wspieramy Fundację Yves Rocher, która wie, jak wielką moc i potencjał mają kobiety. W ramach konkursu Fundacja wyróżnia działania, których realizacja była możliwa dzięki sile i determinacji kobiet. Nagradza ona akcje prowadzone przez kobiety działających w ramach stowarzyszeń lub organizacji charytatywnych.

Co roku wyróżniana jest inna tematyka, aby zwrócić uwagę na różne aspekty ochrony środowiska, ale także aby rzucić światło na te kobiety, które często działają w cieniu na rzecz wspólnego dobra i naszej planety.

Zaangażowanie kobiet nie ma granic. Walczą one często na pierwszej linii działań na rzecz środowiska i nie brak im inspiracji, przekonania i optymizmu. Działają bez wahania, by wspierać naturę i pozostawić po sobie pozytywny ślad.

Jedna nagroda, dwie laureatki

Podczas pierwszej edycji w 2019 roku, pod hasłem „Living soils challenge” nagrodzona została Ruhama, zaangażowana w akcję mającą na celu ponowne zalesienie terenów zdegradowanych przez wycinkę drzew w Etiopii.

Hasło przewodnie edycji 2021 to „Nasiona – strażnicy naszej bioróżnorodności i dziedzictwa żywieniowego”. W edycji tej znalazło się wystarczająco dużo miejsca dla dwóch laureatek. Cléofécélia zdobyła Międzynarodowe Trofeum, a Marie Bonneville specjalne wyróżnienie jury.

Cléofécelia walczy w Peru o zachowanie andyjskich nasion, Marie zaś działa na rzecz ochrony lokalnych nasion w regionie Alpes-Maritimes. Dzielą je tysiące kilometrów, a łączy wspólna nagroda, zaangażowanie, wizja i wartości.

Edycja 2022 – zgłoś swoją kandydaturę!

Nie ustajemy we wspieraniu podobnych inicjatyw. Pomału rusza edycja 2022, której hasłem jest „Ochrona dzikiej fauny dla równowagi w przyrodzie”. Jest to niezmiernie ważny temat.

Wylesianie, osuszanie terenów podmokłych, sztuczne użyźnianie gleby, zanieczyszczenia chemiczne i stosowanie pestycydów to główne czynniki odpowiedzialne za wymieranie gatunków.

Jest to również okazja do zwiększenia świadomości na temat zagrożeń dla dzikiej przyrody. Według raportu WWF od 1970 roku wyginęło 68% dzikich kręgowców. Stanowi to realne zagrożenie dla równowagi i integralności naszego ekosystemu.

Należysz to tych, które działają? Prowadzisz projekt promujący ochronę dzikiej przyrody? A może masz przyjaciółkę, która jest zaangażowana na tym polu, lub znasz grupę kobiet działających w tej sprawie? Jeśli na co najmniej jedno z pytań odpowiedziałaś „tak”, nie zwlekaj! Kandydatury można zgłaszać od 15 września do 15 listopada.

Spróbuj szczęścia i zgłoś się, aby dołączyć do wspaniałej społeczności nagrodzonych kobiet zaangażowanych w tworzenie piękniejszej i tętniącej życiem planety.