FUNDACJA YVES ROCHER
INSTITUT DE FRANCE

 

ZIEMIA PLANETA KOBIET

Konkurs Ziemia Planeta Kobiet organizowany jest od 2001 roku. Wspiera działania kobiet na rzecz środowiska naturalnego.

Nagradzamy kobiety, które codziennie działają na rzecz środowiska, doceniamy ich ogromne zaangażowanie i determinację. Chcemy, aby były one przykładem dla innych i wskazywały im drogę.

Czym zajmują się laureatki konkursu?

Ich przedsięwzięcia są tak różnorodne jak ich osobowości: ochrona sosen w Polsce, budowa pieców solarnych na Madagaskarze, ochrona wielkich małp w Gabonie i wiele, wiele innych projektów.

SADZIMY DLA DOBRA PLANETY

Pomysł na sadzenie drzew narodził się w 2007 roku w Kenii, gdzie Jacques Rocher spotkał się z Wangari Maathai – pierwszą Afrykanką, która otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla. To właśnie wtedy Jacques zobowiązał się do zasadzenia miliona drzew na całym świecie.

Sukces tego przedsięwzięcia przerósł oczekiwania bowiem na dzień dzisiejszy zostało posadzonych ponad 72 miliony drzew!

Jak do nas dołączyć?

Każda osoba, która dołączy do grona Stałych Klientów Yves Rocher i założy u nas Kartę przyczyni się do posadzenia 1 drzewa. Każda rezygnacja z prezentu do zamówienia to Twój gest, który zobowiązuje nas do posadzenia drzewa w ramach działalności Fundacji Yves Rocher. Wspierasz nas także kupując poszczególne produkty biorące udział w akcji: Ekologiczny szampon do włosów czy Skoncentrowany żel pod prysznic.

ROŚLINY I RÓŻNORODNOŚĆ NATURY

Fundacja Yves Rocher aktywnie wspiera ochronę różnorodności środowiska naturalnego. Za pomocą dofinansowania oraz wsparcia naszych ekspertów pomagamy naukowcom, badaczom, aktywistom ochrony środowiska oraz botanikom w działaniach na rzecz zachowania różnorodności natury.