Yves Rocher
Oferta katalogowa
Klub lojalnościowy
Newsletter
Lista życzeń
Nasze sklepy
Moje konto
Mój koszyk

Kim jesteśmy?

 

NASZ MANIFEST

 

Jesteśmy owocem miłości pomiędzy Panem Yvesem Rocherem a naturą Bretanii, jej wybrzeżami, wrzosowiskami, lasami i polami.

Jako pionierzy kosmetyków roślinnych odsłaniamy potęgę roślin, zapewniającą dobrobyt wszystkiego, stosując przy tym podejście oparte na poszanowaniu natury i jej różnorodności biologicznej.

Od ponad 60 lat jesteśmy botanikami, żniwiarzami, producentami i pośrednikami w sprzedaży produktów do pielęgnacji, kolorów i zapachów. Aby to, co najlepsze w naturze było dostępne dla wszystkich. Z naszych roślin dla Twojej skóry.

NASZA HISTORIA

 
1930-1979 : PIĘKNO DOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH
1989-2006 : PIONIERZY BIORÓŻNORODNOŚCI
2017 - Jutro : Przyspieszenie realizacji naszych zobowiązań

1930

Narodziny
wielbiciela natury

Yves Rocher urodził się w małej wiosce La Gacilly w Bretanii. W wieku 14 lat w wyniku śmierci ojca szukał schronienia w lesie, gdzie znalazł pocieszenie. W tamtym momencie Yves Rocher zdał sobie sprawę z tego, że natura ma pozytywny wpływ na nasze dobre samopoczucie. Wówczas zdecydował się stworzyć ręcznie robiony krem z ziarnopłonu wiosennego na swoim poddaszu. Tak narodziła się roślinna pielęgnacja.

1959

Stworzenie marki

W swoim domu rodzinnym Yves Rocher stworzył własne laboratorium. Dzięki zamówieniom wysyłkowym udało mu się dostarczać produkty do pielęgnacji ciała oparte na naturalnych składnikach do milionów kobiet bez żadnych pośredników. Przystępne produkty dystrybuowane w całej Francji.

1973

Ponadczasowa
ikona

Wprowadzenie na rynek „Riche Crème Anti-Rides de Nuit”.

Dzięki drogocennym olejkom i olejkowi z tysiąca róż nasz produkt przeciwdziałający starzeniu szybko stał się hitem. 50 lat później nasza linia Riche Crème stała się kultowa wśród milionów kobiet, a na całym świecie 1 produkt jest sprzedawany co 5 sekund.

1975

Utworzenie Ogrodu
Botanicznego w La Gacilly

Prawdziwe laboratorium na świeżym powietrzu, które wymarzył sobie Pan Yves Rocher. Nasi eksperci dbają i badają 1500 gatunków roślin. Jako członek BGCI (Botanic Gardens Conservation International), Ogród Botaniczny Yves Rocher jest częścią międzynarodowej sieci umożliwiającej przekazywanie wiedzy i savoir-faire.

1979

Z naszych roślin
dla Twojej skóry

Staliśmy się botanikami, żniwiarzami, producentami i sprzedawcami detalicznymi. Kompletny łańcuch wartości bez żadnych pośredników, co pozwala nam kontrolować każdy etap procesu produkcyjnego, zapewniając mniejsze oddziaływanie na środowisko i idealną możliwość śledzenia, od naszych pół po Twoją skórę.

1989

Koniec testowania
na zwierzętach

15 lat przed wprowadzeniem europejskiego rozporządzenia byliśmy pionierami w branży kosmetycznej, kiedy zdecydowaliśmy się zaprzestać testowania na zwierzętach. Trzy lata później otrzymaliśmy złoty medal od SPA (Society for Animal Protection).

1991

Utworzenie Fundacji
Yves Rocher

Zainspirowany wizją swojego ojca Jacques Rocher utworzył Fundację Yves Rocher na rzecz różnorodności biologicznej.
W 2001 r. miała miejsce pierwsza edycja nagrody Terre des Femmes wspierającej wyjątkowe kobiety zaangażowane w ochronę naszej planety.
W 2019 r. Fundacja została uznana za podmiot użyteczności publicznej, co stanowi prawdziwy wyraz uznania za 25 lat jej pracy w terenie.

1999

Nasze pola otrzymują
certyfikat rolnictwa
organicznego

60 hektarów naszych pól jest uprawnianych zgodnie z zasadami rolnictwa organicznego w La Gacilly w Bretanii, gdzie uprawiamy 9 naszych flagowych roślin: chaber, nagietek, mięta, rumianek, rumianek rzymski, męczennica, nasturcja, arnika, ficoïde

2004

Inauguracja Festiwalu Fotografii
La Gacilly

Angażujące i immersyjne doświadczenie fotograficzne w sercu trzydziestu galerii na świeżym powietrzu, prezentujących najlepszą współczesną fotografię, która kwestionuje naszą relację ze światem i naturą. Wydarzenie dostępne dla wszystkich i bezpłatne.

2006

Żegnajcie,
plastikowe reklamówki

10 lat przed wprowadzeniem europejskiego prawa przestaliśmy stosować plastikowe reklamówki w naszych sklepach.

2017

Wprowadzenie 1-ego skoncentrowanego żelu pod prysznic

Ogromna innowacja, dzięki skoncentrowanej formule w butelce 100 ml, która wystarcza na tyle pryszniców, co butelka 400 ml: dwa razy mniej plastiku, dwa razy mniej CO2

2019

1. międzynarodowa grupa, która staje się firmą z Misją

To mocne zobowiązanie podkreśla nasze dążenie do tego, by misja społeczna firmy była tak ważna, jak jej działalność gospodarcza. Nasza misja? „Odnowienie więzi kobiet i mężczyzn z naturą” i działanie w służbie wspólnego dobra.

2020

Plastikowe butelki w 100% z recyklingu i nadające się do recyklingu*

Nasze butelki są wykonane z plastiku w 100% z recyklingu i nadającego się do recyklingu*, co pozwala nam uniknąć użycia około 2600 ton nowo wyprodukowanego plastiku na rok**.
*Z wyjątkiem naszych rozpuszczalników, nakrętek i pompek.
**zgodnie z naszymi prognozami na 2021 rok

2020

100 milionów drzew zasadzonych, a to tylko początek!

Dzięki swojemu programowi Plant for Life i dzięki ścisłej współpracy z 48 organizacjami pozarządowymi i stowarzyszeniami działającymi w terenie Fundacja Yves Rocher niestrudzenie pracuje nad przywróceniem różnorodności biologicznej na całym świecie (1 drzewo sadzone co 3 sekundy, 1 milion ludzi zaangażowanych w 35 krajach).

2021

Pierwsza francuska marka, która otrzymała certyfikat UEBT

W ramach naszego zobowiązania na rzecz organicznego rolnictwa trwającego od ponad 20 lat nasze flagowe rośliny z La Gacilly posiadają teraz certyfikat UEBT (Unii na rzecz Etycznego Biohandlu). To nowy krok w naszym podejściu do zrównoważonego zaopatrzenia.

2021

Kosmetyki w formie stałej

Wprowadzenie na rynek naszych kosmetyków w formie stałej Green Heroes, wegańskich kosmetyków w 100% w formie stałej zawierających organiczne składniki aktywne z La Gacilly, które zapewniają piękno bez plastiku.

Do 2025

Na drodze do uzyskania certyfikatu B Corp

Aby pójść nawet o krok dalej, naszą ambicją jest zostać certyfikowaną B Corporation. To coś więcej niż certyfikat, to wizja naszej wspólnej przyszłości, w której firmy mają do odegrania prawdziwą rolę dla firm i obywateli, nie po to, by być najlepszą firmą NA świecie, ale po to, by być najlepszą firmą DLA świata. Firmy, które zdobywają ten certyfikat są oceniane pod kątem wszystkich obszarów swojej działalności: ich pozytywnego wpływu na ład korporacyjny, relacje pomiędzy pracodawcą a pracownikami, środowisko, a także produkty i usługi, które dostarczają i świadczą.

Do 2030

Więcej natury, a mniej plastiku

Dążymy do ograniczenia plastiku o 30%* i stosowania plastiku w 100% z recyklingu i nadającego się do recyklingu.
*w porównaniu do naszej produkcji w 2019 r. w g/ml produktu.

Z NASZYCH ROŚLIN DLA TWOJEJ SKÓRY.

 

Od ponad 60 lat jesteśmy botanikami, żniwiarzami, producentami i pośrednikami w sprzedaży.

Zaletą robienia wszystkiego samemu jest to, że nasz łańcuch wartości jest pod kontrolą, w związku z czym nasze oddziaływanie na środowisko jest ograniczone, a my pracujemy nad jeszcze większym jego ograniczeniem każdego dnia.

Jakość naszych produktów jest gwarantowana po najbardziej sprawiedliwej cenie.

La Gacilly

 

Nasza rodzinna wioska w sercu Bretanii, unikatowe miejsce, które nieustannie się rozwija i w którym nasi eksperci, botanicy, naukowcy i wielbiciele natury są zaangażowani w pracę na rzecz środowiska.

To coś więcej niż kotwica, to ucieleśnienie naszej wizji. Nasi eksperci, z miłości do natury, badają rośliny w naszym ogrodzie botanicznym, ogromnym laboratorium na świeżym powietrzu, uprawiają glebę zgodnie z zasadami organicznego rolnictwa i prowadzą proces destylacji naszych roślin w naszym warsztacie produkującym wodę roślinną, aby dostarczyć Twojej skórze najlepsze naturalne składniki aktywne.

To właśnie tutaj nasze produkty są wytwarzane w odpowiedzialny sposób w naszych zakładach produkcyjnych klasyfikowanych jako azyl LPO (Liga Ochrony Ptaków).

Poza naszymi produktami to także unikatowe podejście do dobrego samopoczucia, dbania o siebie przy jednoczesnym poszanowaniu natury.

Gastronomia zostaje wynaleziona na nowo dzięki organicznym i lokalnym składnikom, a artyście wyrażają swoją miłość do natury.