Yves Rocher
Oferta katalogowa
Klub lojalnościowy
Newsletter
Lista życzeń
Nasze sklepy
Moje konto
Mój koszyk

Nagietek

Botanika

Nazwa łacińska

Calendula officinalis

Nazwa zwyczajowa

Nagietek, nagietek ogrodowy

Rodzina

Asteraceae

Miejsce występowania

Okolice Morza Śródziemnego

POCHODZENIE

Nagietek jest charakterystyczną rośliną uprawną w regionie La Gacilly w Bretanii. Jest uprawiany na ziemiach Yver Rocher od 1979 roku.  Jest on wysiewany bezpośrednio na polach w marcu i kwietniu, zbiór zaś następuje w czasie kwitnienia w lipcu. Jego kwiaty o intensywnym pomarańczowym kolorze są wspaniałą ozdobą okolicznych wiosek. Przystosowany do tutejszego klimatu, nagietek nie wymaga podlewania i podobnie jak wszystkie rośliny rosnące pod auspicjami Yves Rocher w Gacilly jest uprawiany zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego. Marka Yves Rocher uprzywilejowała nagietek ogrodowy zamiast nagietka polnego, ponieważ kwiaty tego pierwszego są większe, piękniejsze oraz bogatsze w substancje aktywne.

NASZ WYCIĄG

Wystawiona na czynniki środowiskowe, skóra podobnie jak włosy męczy się i traci swój blask i miękkość. Nagietek, roślina ozdobna i lecznicza jest tradycyjnie używana ze względu na swoje właściwości łagodzące, zmiękczające oraz przeciwutleniające.

Eksperci Yves Rocher opracowali proces ekstrakcji substancji aktywnych zawartych w nagietku. Wchodzą one w skład naszych kosmetyków do pielęgnacji włosów i twarzy.   Po 4 tygodniach używania kosmetyków Roślinnej Pielęgnacji Włosów z wyciągiem z nagietka 82% kobiet przyznaje, że ich włosy są pełne życia i błyszczące, zaś 88% uważa, że zyskują połysk. Krem regenerujący na dzień i na noc z wyciągiem z nagietka przyczynia się do przywrócenia skórze jej miękkości i blasku.*

*testy in vivo  

GENIUSZ ROŚLIN

Nagietek ogrodowy podąża za ruchem słońca: zwija się na noc i rozwija w momencie, gdy słońce wschodzi na niebo. Właśnie w tym momencie w celu przyciągnięcia owadów polega on najbardziej na swoich płatkach, które są w rzeczywistości wewnętrznymi kwiatami w formie języczków. Owady wchodzą więc w kontakt z kwiatami znajdującymi się w środku kwiatu głównego, męskimi lub żeńskimi, oraz przenosząc pyłek z jednego nagietka na drugi pozwalają na reprodukcję gatunku.