Yves Rocher
Oferta katalogowa
Klub lojalnościowy
Newsletter
Lista życzeń
Nasze sklepy
Moje konto
Mój koszyk

Tarczyca bajkalska

Botanika

Nazwa łacińska

Scutellaria baicalensis

Nazwa zwyczajowa

tarczyca znad Bajkału, ougon, huang-Qin

Rodzina

Lamiaceae

Miejsce występowania

Północny wschód Chin, Mongolia, Syberia, Japonia oraz Korea

POCHODZENIE

Marka Yves Rocher zaopatruje się w jej korzenie tarczyc bajkalskich pochodzące ze specjalnych upraw, aby nie przyczyniać się do nadmiernego wykorzystywania dziko rosnących roślin, które są powszechnie stosowanych w medycynie chińskiej.

Mieszczą się one w Chinach pobliżu miasta Anguo, w prowincji Hebei, na południowy zachód od Pekinu. Rośliny są zbierane po półtora roku od ich wysiewu w listopadzie, zaś ich korzenie są suszone na słońcu. Są one następnie wyczesywane w celu pozbycia się kurzu i pyłu oraz paczkowane. Ich jakość i zgodność z wymaganiami Yves Rocher jest dokładnie sprawdzana przed wysyłką do Francji. Zagwarantowany jest tym samym brak pestycydów i zawartość substancji aktywnych.

NASZ WYCIĄG

Problemów tłustej skóry jest wiele: cera pozbawiona życia, błyszczenie, a czasami także odwodnienie. Puder z Tarczycy bajkalskiej jest tymczasem tradycyjnie używany w medycynie chińskiej w celu przywrócenia równowagi w organizmie.

Eksperci Yves Rocher przebadali dokładnie skład oraz sposoby ekologicznej ekstrakcji korzeni tarczycy bajkalskiej, co dało w rezultacie czynną substancję w 100% roślinną: puder bajkalski. Swoją skuteczność zawdzięcza on wysokiej zawartości dwóch substancji: bajkaliny oraz bajkaleiny. Testy potwierdziły skuteczność tego wyciągu: pozwala on uregulować nadmiar łoju (testy in vitro oraz in vivo), jednocześnie polepszając natlenienie oraz wygląd cery (testy in vitro).  Puder bajkalski, zawarty w produktach z gamy Sebo Vegetal, oczyszcza cerę mieszaną i tłustą oraz matuje ję. Skóra, uwolniona od nadmiaru sebum może na nowo oddychać i pozostaje nieskazitelnie piękna oraz świeża przez cały dzień.

GENIUSZ ROŚLIN

Oprócz funkcji mocowania rośliny w ziemi korzeń dzięki swojej architekturze posiada zdolność eksplorowania swojego najbliższego środowiska w poszukiwaniu wody oraz składników odżywczych z gleby, które są niezbędne dla wzrostu rośliny.

Tarczyca bajkalska posiada gruby korzeń główny, który stanowi ważne miejsce wymiany pomiędzy rośliną a ziemią. Architektura korzenia tarczycy bajkalskiej pozwala jej także na regulowanie jej wymian ze środowiskiem: tak samo jak skóra, kontroluje on ilość oraz jakość pobieranych (wody i soli mineralnych) oraz wydalanych (resztki, niepożądane substancje) składników.